Sardinijos sala

Sardinija lankytinos vietos

Mėgstate atostogas šiltuose kraštuose? Tokiu atveju Sardinija yra puikiai jums tinkanti vieta. Žydras vandenynas, spalvingi miesteliai, istoriniai objektai, gamtos grožis bei skanus maistas. Visa tai Jums gali pasiūlyti Sardinija kuri dažnai nepaleidžia tik vieną kartą čia apsilankius. Paprasčiausiai norisi užsukti ir dar kartą, kadangi nuostabaus grožio Sardinija turi kiekvienam ką parodyti. Svarbiausia tai imti.

Automobilių nuoma Sardinijoje

Jūsų dėmesiui pateiksime kelias vietas, kurios labai dažnai pavadinamos kaip geriausiai Sardiniją reprezentuojančios vietos. Kai norisi pajusti šios vietovės grožį, turite aplankyti:

Kaljaris

Tai salos pietuose esantis miestelis. Tuo pačiu tai ir salos sostinė. Nors maža, tačiau labai įstabi ir labai graži. Šią sostinę galite rasti nuostabaus grožio Angelų įlankoje, o nuostabaus grožio paplūdimyje galite rasti kalną, kurio pavadinimas yra „velnio balnas“.  Mieste pamatysite ir simbolį – miesto tvirtovę Bastione di San Remy. Užlipus ant kalno atsivers nuostabaus grožio salos panorama, kuri dažniausiai sužavi kiekvieną. Juk dažnai iš viršaus kur kas paprasčiau pamatyti – kurias vietas būtina aplankyti, kai nusileisite žemyn.

Algeras

Tai dar vienas miestelis arba tiksliau  – regionas, kadangi visa Sardinijos sala yra gana maža, tad skirstyti ją miestais tampa paprasčiausiai nefunkcionalu. Labiausiai jame traukia nuostabaus grožio senamiestis, kuris atima žadą. Siūlome peržiūrėti istorinius pastatus, kurie puikiai reprezentuoja vietinių ryšį su katalonų kultūrą. Taip pat verta susipažinti su istorine vietovės derme, kadangi labai įstabiai atrodo visą senamiestį supanti siena, kuri buvo sukurta gynybiniais tikslais. Ją puošia gotikinio stiliaus elementai. Dėl savo santykio su katalonais kartais ši vietovė yra pavadinama Sardinijos Katalonija.

Sardinija lankytinos vietos

Costa Smeralda

Jeigu norite paprasčiausiai ilsėtis ir gulėti pakrantėje – tokiu atveju siūlome aplankyti Costa Smeralda. Tai žydro vandenyno ir geltono smėlio sostinė, kurią  pamačius dažniausiai atima žadą. Kaip daugelis teigia – mažytis rojaus kampelis, kurį pamatyti nusipelnė kiekvienas. Kai kurie teigia, kad ši vieta yra turtuolių rojus, kadangi būtent čia ilsėtis atvyksta pasaulio oligarchai ir turtingiausi žmonės. Tiesa, vieta prieinama visiems, tad jeigu esate Sardinijoje – apsilankyti čia būtina.

Su Gorroppu tarpeklis

Dar vienas nuostabus gamtos kampelis, kuris dažniausiai traukia akis dėl savo išskirtinio grožio bei gana paprasto pasiekimo. Tarpelis driekiasi net 14 km, tad įsivaizduokite jo didybę. Tuo pačiu jo aukštis siekia net 450 metrų. Kai kurie teigia, kad šis kraštas yra stebuklingas ir praėjus visą tarpelį sulauksite labai laimingo gyvenimo, kuris tęsis ypač ilgai. Tikėkite ar ne – nuspręs kiekvienas, tačiau akivaizdu, kad apsilankyti verta.

Su Nuraxi

Sardinija gali pasigirti daugeliu skirtingų archeologinių vietovių, kurios stebi  savo išskirtinumu. Ši vieta dažniausiai traukia dėl labai nuostabaus grožio 19 metrų aukščio siekiančio nurago. Tuo pačiu čia galime rasti ant uolų neįprastų formų piešinius, statinius bei kitus objektus, kurie byloja apie čia gyvenusius pirmykščius žmones. Apskritai saloje galima rasti daugiau nei 7000 nuragų, kurie puikiai perteikia šalies gyvenimo dvasią. Didžioji jų dalis yra įrašyti į Unesco paveldą.

Madalenos archipelagas

Madalenos archipelagas yra daugiau nei 50-ies skirtingų salų darinys, kuris džiugina savo įvairove bei grožiu. Geriausia salas apžiūrėti iš paukščio skrydžio, kai kurie renkasi keliones vandens transportu. Kai kurie teigia ir lygina, kad šis regionas labai primena Karibų pakrantes. Žavi ne tik švara, tačiau ir puikus oras.

Viešbučių Sardinijoje rezervavimasBooking.com

Sardinija neapsiriboja tik šiomis lankytinomis vietomis. Jų tikrai labai daug, visos jos labai įvairios ir atitinka skirtingų žmonių poreikius. Svarbiausia – keliauti. Išdrįsti ir paragauti nuostabiosios Sardinijos.