Sardinijos sala

Kaljaris

Kaljaris – Sardinijos salos sostinė, Italijoje. Kaljaris įkurtas salos pietuose ir yra svarbus laivybos, elektrotechnikos ir naftos pramonės centras Italijoje. Kaljario pavadinimas verčiant pažodžiui iš sardiniško Casteddu reiškia pilį. Šiandien Kaljaris turi 150 000 gyventojų. Tai nėra didelis miestas, tačiau Kaljaris vis vien yra populiarus tarp užsienio turistų. Kaljaris turi tūkstantmečius siekiančią istoriją, savo kultūrą, gamtos vertybes, naktinį gyvenimą ir nuostabius paplūdimius aplink – šie dalykai ir traukia turistų srautus į Sardinijos salą ir jos sostinę.kaljaris1

Kaljario istorija

Kaljario istoriją galima skaičiuoti nuo tų laikų, kai čia apsigyveno pirmieji žmonės – maždaug prieš 5 tūkstančius metų. Tačiau įdomiau bus patyrinėti kaip buvo įkurtas pats miestas ir kaip jis vystėsi. 7-8 amžiuje prieš mūsų erą kiek į vakarus nuo dabartinės Kaljario vietos buvo įkurtas miestas, pavadinimu Karalis. Tai buvo viena iš finikiečių kolonijų, tam kad palengvintų susisiekimą su Afrika. Kaljaris smarkiai pradėjo augti 5 – ame amžiuje prieš Kristų, tuomet buvo pastatytas didžiulis nekropolis (kurio liekanos išlikusios iki šių dienų) ir kiti statiniai, randami dar šiandien. Tais laikais Kaljaris buvo gerai gynybiškai įrengta gyvenvietė.

Automobilių nuoma Sardinijoje

238 – aisiais Kaljarį ir visą Sardinijos salą pradėjo valdyti romėnai, nugalėję kartaginiečius. Romėnų laikų statinių liekanos taip pat yra aptinkamos dar šiandien. Tais laikais Kaljaris buvo svarbus uostas, galintis priimti ir didelius prekybinius laivus. Uostas įrengtas įlankoje, apsaugotoje nuo vėjų, tad tai itin patogus uostas tiek mažiems tiek dideliems laivams.

Žlugus Vakarų Romos imperijai Kaljaris patyrė daug nuostolių ir pateko į vandalų genties rankas, bet išliko svarbus miestas per visą viduramžių periodą. Nors yra įrodymų, kad dėl dažnų maurų genties piratų puldinėjimų miestas buvo laikinai apleistas.

Nuo to laiko dar kelis kartus keitėsi miesto valdžia. Miestas itin greitai pradėjo kilti 1870 – aisiais. Ir iki 19 amžiaus buvo pastatyta daugybė naujų pastatų, pasižyminčių garsiuoju Art Noveau stiliumi maišytu su tradiciniu Sardinijos stiliumi.

Per Antrąjį pasaulinį karą, Kaljaris gerokai nukentėjo nuo bombardavimų r didelė dalis žmonės tiesiog evakavosi iš miesto. Trumpą laiką Kaljarį valdė vokiečių armija, tačiau greitai pasitraukė, norėdama sustiprinti savo pozicijas žemyninėje Italijoje. Tuomet Kaljario valdymą perėmė amerikiečių armija ir valdė jį iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Pasibaigus karui, miesto populiacija atsigavo ir vėl ėmė greitai dygti nauji pastatai.kaljaris3

Kaljario parkai

Kaljaris laikomas vienu žaliausių miestų visoje Italijoje. Kiekvienam gyventojui čia tenka beveik 90 m² žaliųjų teritorijų. Čia auga daug subtropinių augalų rūšių, mat jos lengvai prisitaiko prie salos klimato. Iš didžiausių parkų galima paminėti Monte Urpinu parką, kuriame auga pušys, ąžuolai, kadagiai, alyvos ir kiti medžiai. Kitas parkas – San Michele žinomas tuo, jog yra įkurtas ant kalvos, kurios viršūnėje stovi viduramžių pilis. Terramaini parke galima rasti kūdras su flamingais ir kitais vandens paukščiais.

Paplūdimiai Kaljaryje

Populiariausias paplūdimys Kaljaryje vadinamas Poetto paplūdimiu. Šis paplūdimys turi net 8 kilometrų ilgio pakrantę. Kiek mažesnis paplūdimys vadinamas Calamosca. Tarp šių dviejų paplūdimių yra įdomi įlankėle tarp uolėtų krantų – Cala Fighera.kaljaris2

Kaljario lankytinos vietos

Jau minėjome, kalbėdami apie Kaljario istoriją, jog mieste yra išlikę keliolikos šimtmečių amžiaus statinių, tokių kaip Tuvixedu nekropolis ar Romos amfiteatras. Iš kitų lankytinų objektų verta pamatyti San Satutnino baziliką, statytą dar 5 – ame amžiuje. Įdomi yra ir viduramžių laikų pilis – Casteddu de susu, įsikūrusi ant kalvos, nuo kurios atsiveria vaizdas į Kaljario įlanką. Kaljario katedra, pastatyta 13 amžiuje šiandien yra Kaljario arkivyskupo rezidencija. Be šių senų pastatų patarsime aplankyti ir kelis muziejus. Žinomiausi yra Nacionalinis archeologijos muziejus, Meno galerija, Vaško muziejus, Siamo meno muziejus. Be to, Kaljaryje siūloma apsilankyti ir nuraguose. Tai tokios olos arba statiniai, kur gyveno patys pirmieji salos gyventojai. Tokių nuragų rasite ne tik Kaljaryje bet ir visoje Sardinijos saloje. Paprastai jie yra sužymėti kiekviename turistiniame žemėlapyje. Zuddas urvai – vienas įspūdingesnių renginių Kaljaryje. Teigiama jog jie susiformavo prieš 600 milijonų metų ir yra maždaug 500 metrų gylio. Taip pat vienaa mėgstamų turistų pramogų yra San Benedetto turgus. Jame rasite įvairiausių jūros gėrybių, taip pat vaisių, mėsos ir kitų maisto produktų.

Viešbučių Sardinijoje rezervavimasBooking.com

Aktyvi veikla

Na o dabar pereikime prie kiek aktyvesnės veiklos. Kaljaryje siūloma daug ekskursijų jachtomis, valtimis, taip pat ir visureigiais, riedžiais ar pėsčiomis. Ieškant dar aktyvesnių užsiėmimų, visuomet galima išbandyti burlentes, jėgos aitvarus arba nardymą. Žinoma tokios pramogos mokamos ir nepigios, tačiau čia siūloma, pavyzdžiui, panardyti po daugybe vietų su sudužusiais laivais ir juos patyrinėti. Na o mėgstantiems naktinį gyvenimą, verta žinoti tokias vietas kaip Merlo Parlante (populiarus tarp studentų ir užsieniečių); Orus Cafe, kur galima pašokti, išgerti kokteilį ar pasimėgauti gyva muzika (maža paslaptis – penktadieniais čia renkasi kiek vyresni lankytojai, o šeštadienį klubą okupuoja jaunimas); Bossanova vyno baras patiks tiems, kurie mėgsta gerą vyną, kokteilius, gyvą muziką ar didžėjus (šie apsilanko šeštadieniais).kaljaris4

Kaljaris labiau garsėja kaip miestas, kuriame galima pamatyti istorijos ir jos palikimo – senų pastatų ar jų liekanų. Be to, Kaljaryje apsistoja ir tie, kuriems patinka tiesiog gulinėti ant smėlio prie įšilusios jūros ir retkarčiais įlysti į vandenį. Paskyrus porą dienų miesto pažinimui ir istorinių objektų lankymui, likusį laiką galima praleisti paplūdimiuose, klubuose ar užsiiminėjant aktyvesne veikla. Toks miestas kaip Kaljaris, turi ką pasiūlyti įvairių pomėgių turintiems turistams, tiesiog reikia įsitraukti į miesto ritmą ir pajusti visą Kalajrio kultūrą ir naudingai praleisti savo atostogas Sardinijos saloje.

Reklama: Implantai