Sardinijos sala

Kaljaris – lankytinos vietos

Jeigu norite pažinti senovinį gyvenimo tempą ir labai dažnai antikiniai miestai jums skelia nostalgiją – tokiu atveju siūlome aplankyti nuostabųjį Kaljarį, kuris yra toks paprastas ir tuo pačiu toks išskirtinis, toks unikalus ir tuo pačiu nuostabus. O ir pamatyti čia tikrai yra ką, kadangi šio miesto lankytinų objektų gausa – ypač plati ir labai įvairi.

Deja, per antrą pasaulinį karą šis miestas buvo labai smagiai sugadintas ir iš jo nieko neliko. Metų eigoje jis po truputį vėl atsistatė ir šiu metu gali pasigirti ne tik aukšta ekonomika, tačiau ir puikia kultūra. Šiuo metu Kaljaris labai dažnai pavadinamas Sardinijos salos ekonomikos bei švietimo centru, tad kiekvienas norintis pažinti mažą salą, kurios siekis būti matoma ir žinoma yra labai didelis – turėtų aplankyti Sardiniją, o joje – Karljarį.

Automobilio nuoma Sardinijoje

Kaljarijoje aplankyti rekomenduojame šiuos taškus:

Romėnų amfiteatras

Daugeliui žmonių senovės Romos gyvenimo periodas atrodo tikrai žavintis ir paprasčiausiai norisi jį kuo artimiau pažinti. O nėra geresnio pažinimo būdo ne kad realių objektų apžiūrėjimas. Šiuo atveju būtinai turite aplankyti Romėnų amfiteatrą, kuris dažniausiai stebina savo puikia būkle. Jis buvo statytas dar antrame mūsų eros amžiuje, tad skaičiuoja ilgus metus ir džiugina gana puikia išvaizda. Anuomet jis talpino daugiau nei 10 000 žiūrovų ir čia vyko garsiausi ne tik Kaljario, tačiau ir visos salos renginiai, kurie pritraukdavo ypač daug žmonių. Dažniausiai vykdavo ir labiausiai žmones traukdavo gladiatorių kovos, kurios būdavo tarp žmonių ir tarp gyvūnų. Šiuo metu čia organizuojami renginiai, įvairūs koncertai ir panašiai.

kaljaris3

Tuvixeddu kapavietė

Jeigu norite pamatyti kapavietę, kuri ne baugina, tačiau kelia susižavėjimą, tokiu atveju siūlome aplankyti Tuvixeddu. Dar VI-III amžiuje prieš Kristų čia buvo laidojami finikiečiai. Tam tikra prasme tai yra viena svarbiausių istorinių vietų visame Viduramžio regione. Kasinėjimų metu čia buvo rasta labai daug pačių įvairiausių objektų pradedant pinigais ir baigiant pakabukais bei kitais papuošalais. Būtent greta kapaviečių yra ir anksčiau minėtas Akropolis.

Gynybinis bokštas

Dar vienas architektūrinis objektas, kuris laukia visų norinčių geriau pažinti Kaljario gyvenimo tempą bei istoriją, kuri labai stipriai prisideda prie dabartinės žmonių gyvensenos. Bokštas yra pastatytas iš baltos spalvos kalkakmenio, tad atrodo tikrai labai įspūdingai. Nors pačioje pradžioje jis buvo kurtas tam, kad atliktų gyvybinę funkciją, tačiau vėliau paverstas sandėliuku, galiausiai, kalėjimu.

 Vipera grotos

Tai mauzoliejus, kurį pastatė Lucius Cassius Philip  savo mylimai žmonai Atilia Pomptilla. Nuostabus grožio statnys yra puoštas dviem kolonomis bei portiku. Taip pat viduje galima rasti laidojimui skirtas kameras. Šių asmenybių likimas yra tragiškas, kadangi jos buvo ištremtos iš Sardinijos salos. Taigi, atvykę aplankyti įstabaus grožio paminklo nepamirškite,kad reikia atiduoti ir pagarbą.

Dramblio bokštas/Elephant Tower

Kaljaryje galite rasti unikalų statinį, kuris yra vadinamas „Dramblio bokštu“. Tai 38 metrų aukščio statinys, kuris buvo pastatytas dar 1307-ais metais. Jo tikslas buvo gynybinis. Ant bokšto galima pamatyti marmurinį drambliuką, kuris tapo tarsi viso statinio ir tuo pačiu viso miesto globėju.

Nacionalinis archeologijos muziejus

Bene kiekvienas didesnis miestas turi savo nacionalinį muziejų, kuriame galima artimiausiai susipažinti su konkrečios vietovės gyvenimo tempu. Šiuo atveju apsilankyti čia irgi verta, kadangi pamatysite labai daug iškasenų bei kitų įdomių eksponatų. Čia eksponatai atkeliavo iš daugelio skirtingų Sardinijos vietų, tad puikiai reprezentuoja ne tik Kaljario, tačiau visos salos gyvenimo ritmą.

Viešbučių Kaljaryje rezervavimasBooking.com

Daugelis tikina, kad Sardinija sukelia priklausomybę. Paprasčiausiai kartą čia apsilankius norisi grįžti vėl ir vėl. O kodėl gi ne, kai bilietai – pigūs, o galimybė yra atviros.