Sardinijos sala

Orai Sardinijoje

Sardinija – Viduržemio jūros sala, tad nenuostabu, jog ir klimatas čia šiltas ir atostogų sezonas saloje trunka ilgą laiką. Šilčiausias mėnesis Sardinijoje yra rugpjūtis, kai vidutinė mėnesio temperatūra siekia 25 laipsnius. Šalčiausias mėnuo – Sausis, tačiau ir sausio mėnesio temperatūra čia gerokai skiriasi nuo lietuviškos ir siekia 10 laipsnių.

Automobilių nuoma Sardinijoje

Toliau apžvelgsime vidutines aukščiausias kiekvieno mėnesio temperatūras. Vidutinė aukščiausia temperatūra parodo, kokios aukščiausios dienos temperatūros galima tikėtis reikiamą dieną ar mėnesį. Tai gerokai naudingesnis ir aiškesnis rodiklis, nei vidutinė mėnesio temperatūra, į kurią įeina ir nakties temperatūra, tad vidutinė temperatūra realiai nieko nepasako. Palyginimui, Vilniuje liepos mėnesį vidutinė aukščiausia temperatūra siekia 22 laipsnius, pagal tai galite vertinti ar Sardinijoje yra šilta ar nelabai  Taigi, apžvelkime, kokie orai vyrauja Sardinijoje.

Vasaros sezonu laikykime vidutinės aukščiausios temperatūros perėjimą per 22 laipsnius (aukščiausia Vilniuje). Tokiu atveju vasaros sezonas Sardinijoje bus gegužės – spalio mėnesiais. Birželį ir rugsėjį vidutinė aukščiausia temperatūra siekia 26 laipsnius, o liepos ir rugpjūčio mėnesiais net iki 30 laipsnių – tad šiuo metu saloje tikrai nesušalsite.

Viešbučių Sardinijoje rezervavimasBooking.com

Įdomu, kokia situacija žiemą? Žiemos dienomis temperatūra pakyla iki 15 laipsnių. Tokia temperatūra dar tinka miestams apžiūrėti, tačiau paplūdimyje voliotis, ko gero, nebenorėsite. Jei norite atostogauti ne per didžiausius karščius, kuomet ir viešbučiai pigesni ir lengviau rasti nakvynę, patartina keliauti balandžio antroje pusėje – gegužę ir spalio mėnesiais. Prisiminkite, jog norėdami pakeliauti po salą ir pakilti į kokį kalną, tikrai pajusite temperatūrų skirtumus. Tad jei ruošiatės įkopti į kokį kalną, nepamirškite ir megztinio.

Sardinija_temperatura
Nenorint susigadinti atostogų, žinoma, svarbu ir krituliai, na o jei Sardinijoje – būtent lietus. Per metus Sardinijoje (tiksliau – Kaljaryje) iškrenta maždaug trečdaliu mažiau nei Vilniuje. Sausiausi mėnesiai – vasarą. Liepa ir rugpjūtis praktiškai būna be lietaus. Žymiai padidėja lietingumas nuo rugsėjo, spalio mėnesio ir tęsiasi iki gegužės – birželio. Tačiau lietaus vis tiek būna mažiau nei Lietuvoje. Labai panašiai, kaip ir lietaus kiekis, kinta ir saulėtų dienų skaičius saloje. Daugiausia jų bus liepos mėnesį.sardinija_lietus
Atostogaujant Viduržemio jūros regione, žinoma, svarbu bus ir vandens temperatūra. Vasaros mėnesiais ji siekia net 25 laipsnius! Šilčiausia – rugpjūtį. 20 laipsnių ribą jūros temperatūra perkopia birželio mėnesį, o nusileidžia žemiau 20 jau spalio mėnesio antroje pusėje. Žiemos mėnesiais, deja, galima tikėtis tik 14 laipsnių. Tokiam vandenyje dažniausiai maudosi tik sveikuoliai ir tiesiog kitokių potyrių mėgėjai.juros_temperatura
Apžvelgus Sardinijos klimatą, galima pasakyti, kad bene maloniausia bus čia atostogauti birželio, rugsėjo mėnesiais. Tuomet ir temperatūra ne per aukšta, o ir jūra pakankamai įšilus. Kaip matote, žinodami vietovės klimatą galime pasirinkti tobulą laiką savo atostogoms.

Kviečiame pasižiūrėti ir Video su gražiausiomis vietomis Sardinijos saloje, galbūt dar labiau susigundysite nukeliauti į šią nuostabią salą.

Reklama: Šildymo katilai